První den začal velmi dobrou náladou a já hned věděla, že ten týden v Anglii bude nezapomenutelný. Cesta trvala přibližně 22 hodin, ale i tak jsme si ji užili až na to, že jsem neusnula. Prohlíželi jsme si žáky z opavské školy. Když jsme poprvé viděli lidi, se kterými máme strávit nejen dlouhou cestu v autobuse, ale i celý týden, říkali jsme si, že to jsou nějací namyšlenci, ale opak byl pravdou a po pár hodinách jsmIMG_0246e se k sobě chovali, jako kdybychom se znali už od školky. Díky tomu nám cesta utekla jako voda.

   Když jsme dorazili do deštivého Oxfordu, tak jsme absolvovali rychlou prohlídku města. Pak nás čekal rozřazovací test a tři hodiny ve škole. Po výuce nás odvezli na místo setkání, kde nás rozdělili do neznámých rodin. Tam jsme dostali teplou večeři a šli jsme spát. Každé ráno nás naše náhradní maminka odvezla na místo setkání a vždy večer nás tam zase vyzvedávala.

         Během pobytu jsme navštívili plno památek, jako Big Ben, hrad Wawrick, Buckinghamský palác, také Hyde park, kde bylo plnIMG_0172o roztomilých veverek, Tower Bridge, Piccadilly, záhadný Stonehenge a plno dalších. Vydali jsme se i do Shakespearovy vesnice a viděli jeho rodný dům. Projeli jsme se v londýnském oku, což byl vážně skvělý zážitek, viděli jsme z něj celé město.

         Poslední večer v rodině byl úžasný. Dobře jsme si popovídali a také jsme jim dali dárek, ze kterého měli velkou radost. Naše náhradní maminka si ho musela dokonce vyfotit. Potom nám řekla, že kdykoliv budeme v Oxfordu a budeme mít čas, tak se máme stavit, budeme vždy vítáni. Toto nás moc potěšilo. Ale už bylo moc hodin a my šli spát.

         Poslední den jsme strávili v Londýně a v pět hodin jsme jeli na trajekt. Když jsme dojeli do Třebenic, dvě holky z Opavy brečely, když jsme se loučily. Na to ani na ně nikdy nezapomenu. Moc bych se tam chtěla vrátit s tou samou partou, byla to nádhera. A ta cesta zpátky tak rychle uběhla, že mi je to až líto.

 IMG_0165

Na textu se podíleli: Markéta Zimová, Tomáš Škuthan, Tereza Kolkopová, Daniel Rosenbaum, Tereza Čepeláková, Václav Vavruška, Denisa Klugová, Veronika Racková, Štěpánka Veselá, Naty Baránková

Poslední příspěvky