V pátek 19. května 2017 se vybraní žáci II. stupně zúčastnili florbalového turnaje Baronka cup, který se konal na třebívlickém koupališti. Naši hráči se postupně utkali s týmy Velemín, Třebívlice A, Třebívlice B a Žalhostice. Každý zápas se hrál na dva poločasy, jeden poločas trval 7 minut.

IMG_0002První zápas jsme sehráli skvěle, Velemín přehráli vysokým rozdílem a s čistým kontem brankáře Tomáše Futery. Poté nás čekal střet s druhým výběrem domácích Třebívlic. Na tento duel náš trenér Michal Jenč nechal vyměnit post brankáře, místo Tomáše Futery přišel do brány Kryštof Kosáček. Ten hned na začátku měl štěstí, jelikož soupeř z první vážnější šance trefil tyč. Dále ale určovali tempo hry naši florbalisté. Téměř z každé střely na bránu jsme skórovali a nebýt pár neproměněných šancí Vojtěcha Petáka a Václava Hartmana, mohl být rozdíl ve výsledku vyšší.

Nejtěžší zápas na turnaji nás čekal s hlavním výběrem Třebívlic. Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo znát, že na sebe narazily dva nejlepší týmy Baronka cupu. První trefu si připsali domácí, ale asi za dvě minuty bylo srovnáno. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a vytvářeli si šanci za šancí. Náš tlak vyvrcholil přesnou trefou Václava Hartmana a byli jsme blízko vítězství. Ovšem soupeř se nehodlal vzdát a dvěma zásahy napínavý a nejspíše nejhezčí duel na turnaji dokázal otočit. Naši hráči v tu chvíli věděli, že je čeká boj pouze o druhé místo.

IMG_0070

Poslední klání Třebenice proti Žalhosticím v pohodě zvládly a pojistily si tedy stříbrnou příčku. Letošní Baronka cup tedy ovládly domácí Třebívlice, na naše hráče zbylo nepopulární druhé místo, ale i přesto je to skvělé umístění.

Matěj Voborský

Poslední příspěvky