Dne 29. 4. 2016 proběhl na druhém stupni Základní školy v Třebenicích Den Země. Cílem tohoto dne bylo nějakým způsobem pomoci naší planetě. Žáci se rozdělili do deseti ekodílen, které si mohli sami zvolit. Celé dopoledne potom plnili zadanou práci: čištění a oprava studánky, sázení stromků a keřů, úprava školní zahrady, výroba květináčů a dřevěných opor pro dýně a jiné. Naše skupina měla za úkol medializovat a dokumentovat celý projektový den.

Projektový Den Země jsme si všichni užili, žáci se s chutí pustili do práce a pomohli tím nejen planetě Zemi, ale hlavně naší škole a našemu městu.

Tereza Čepeláková, Tereza Kolkopová, David Reindl, Barbora Hubková, Andrea Podrábská, Vojtěch Peták, Petra Cinová, Míša Minková

Fotodokumentace k projektu na http://zstrebenice.rajce.idnes.cz/

Ekodílny:

1. Úpravy školní zahrady na II. stupni + audit Ekoškoly

2. Výtvarná dílna – výroba ozdobných květináčů a popisek ke květinám

3. Úpravy školní zahrady na I. stupni – např. sázení keřů, osázení mrtvého dřeva

4. Studánka pod Košťálovem – čištění a oprava studánky

5. Úpravy školní zahrady v mateřské škole

6. Výtvarné dílna – keramické misky k osázení, keramické cedulky k rostlinám na školní zahradě

7. Výroba dřevěných opor pro dýně na školní zahradu

8. Úprava školní zahrady na I. stupni – rytí, sázení stromů a keřů