Dne 30. 4. 2018 proběhl na naší škole Den Země. Žáci se rozdělili do několika skupin a každá měla jiný úkol.

V rámci tohotoIMG_3727 dne jsme společně s dalšími žáky Verčou G., Ičko, Sabčou V., Pájou V., Adélou H., Davidem Z., Naty Š., Míšou M., Filipem M., Petrem P., Aničkou K., Klárou P., Markétou S. a s paními učitelkami Lenkou Vašašovou a Ivou Bělochovou vydali pod Košťálov sbírat odpadky. Dostali jsme rukavice, pytle a také papír, na který jsme si „čárkovali“, kolik odpadu nasbíráme.

Po cestě bylo mnoho nepořádku, až jsme se divili. Nejvíce jsme nasbírali plastů, kterých bylo přes 500 kusů. Za dvě hodiny jsme shromáždili 13 kg odpadu, bylo to 804 ks. Velké věci a sklo jsme nechávali na místě. Je to neuvěřitelné, jak znečišťujeme přírodu. Asi nejvíc nás překvapila ponožka, kterou jsme našli, anebo hrnec, ale také krabice od pizzy. Viděli jsme ale i hezké věci, např. v poli běhat srnky.IMG_3764

Potom jsme v počítačové učebně sestavili tabulku s přehledem, kolik jsme čeho nasbírali. Měli bychom se nad sebou zamyslet a uvědomit si, že přírodě ubližujeme.

tabgrafTerka Černá, Ičko, Verča Gutwirtová, 8. třída
Klára Petáková, 7. třída

 

Poslední příspěvky