Ve čtvrtek 1. 6. 2017 se v mateřské škole konal „Hokus, pokus“ dětský den a stejně jako vloni sklidil velký úspěch. Děti měly možnost zhlédnout, ale hlavně vyzkoušet si spoustu zajímavých pokusů.

ms

Zkoumaly například zapouštění barev, sledovaly experimenty s tlakem a podtlakem (nárůst objemu bonbonů či pěny na holení) pohrály si se slizem, viděly vybuchnout sopku nebo ochutnaly domácí bublinkovou limonádu.

Velký zážitek si odnesly děti z pokusu „Faraonský had“, který jim rostl před očima.

Dlouhé fronty se tvořily u bazénku plného směsí na výrobu bublin. Vznikaly zde nejen klasické bubliny, ale podařily se i tak velké, že se do nich vešly děti.

ms2

Celé krásné odpoledne vyvrcholilo vypouštěním vyrobeného lampionu štěstí a společnými tanečky školkových dětí a žáků osmé třídy ZŠ.

Za celý příjemně prožitý den a spoustu zajímavých poznatků děkujeme panu učiteli Michalu Jenčovi, který „Hokus, pokus“ den zorganizoval a skupině žáků 8. třídy, kteří pomáhali.

Ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na další spolupráci zase za rok!

Veronika Klabanová