V červnu 2020 se prvňáčci společně s paní učitelkou Petrou Trégnerovou zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“.  Účast v 10. ročníku tohoto programu nám nabídla společnost dm drogerie markt s.r.o. Cílem programu je pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti správné péče o chrup dětí a prevence zubního kazu. Zubní kaz patří totiž i ve třetím tisíciletí k celosvětově nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Právě ve věku od 6 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života. Program dm drogerie markt s.r.o. „Veselé zoubky“ vede děti k tomu, aby jejich návyky byly co nejsprávnější a aby se děti dokázaly společně se svými rodiči o své zoubky dobře starat.

Při výuce prvňáčci viděli zábavně-vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, pracovali s programem pro interaktivní tabuli zaměřeným na správnou péči o chrup a se zajímavými pracovními listy. Malé žáčky potěšil také preventivní balíček se zubní pastou, zubním kartáčkem, žvýkačkou bez cukru a přesýpacími hodinami pro odměření minimálního času potřebného k důkladnému vyčištění chrupu. Domů si odnášeli také samolepku, kterou si mohou doma nalepit v koupelně, aby měli správný postup čištění zoubků stále před očima.

Poslední příspěvky