Ve středu 10.5.2017 se vydala 2.A a 4. ročník do ZOO v Ústí nad Labem na přírodovědnou exkurzi. Náš program se jmenoval „Představ si, že …!“

Nejprve nás pracovnice zahrady uvítala v ZOO škole, kde nám vysvětlila, co nás dopoledne čeká a seznámila nás s předpisy, jak se v zahradě pohybovat a chovat, abychom neohrozily bezpečnost vlastní ani zvířat.

Poté jsme dostaly pracovní listy a rozděleni do skupinek jsme vyrazily po zahradě hledat správné odpovědi. Cestou jsme mohly obdivovat exotická zvířata, nejvíce se nám líbily žirafy, surikaty nebo zebry. Za zmínku stojí i lev s lvicí, samozřejmě opice a nesmíme zapomenout ani na exoterárium s hady, pavouky a krokodýly. Po vypracování pracovních listů jsme se vrátily do ZOO školy, kde proběhlo vyhodnocení našich odpovědí a na památku jsme všichni dostaly kalendářík na rok 2017.

Povedlo se nám i počasí, kdy po ranní mlze vykouklo sluníčko a příjemně nás hřálo. Na závěr jsme se koupily upomínkové předměty a občerstvení a obohaceni o nové zážitky jsme odjely autobusem zpět do Třebenic.

Děti ze 2.A a 4. třídy.

Poslední příspěvky