Základní škola a mateřská škola Třebenice se letos opět zapojila do chemické soutěže pro žáky 9. tříd s názvem „Hledáme nejlepšího Mladého chemika České republiky“. Soutěž je chemickým kláním, které má žáky 9. tříd skutečně bavit. Smyslem soutěže je rozvíjet tvůrčí schopnosti žáků a představit jim chemii jako vědu hravou a zábavnou, praktickou i poetickou, jako disciplínu, která má budoucnost, protože skýtá široké možnosti studijního i pracovního uplatnění.

V letošním školním roce se koná 7. ročník této soutěže.  Do regionálního kola za Ústecký kraj, které pořádá SOŠTZ Lovosice, se zapojilo celkem 47 škol. Z celkového počtu 1 118 soutěžících se jich 120 probojovalo do krajského finále. Mezi nimi i žákyně naší školy Andrea Pokorná, která si v krajském finále vybojovala krásné 12. místo. 5. února 2019 byla pozvána spolu s paní učitelkou Janou Schánovou na slavnostní vyhlášení soutěže do Centra kultury Lovoš Lovosice.

Áje i paní učitelce k úspěchu moc gratulujeme.

1

DSC_0464aja

Poslední příspěvky