Vážení rodiče,

z důvodu zhoršující se epidemické situace spojené s nástupem nové vysoce nakažlivé varianty omikron jsme od tohoto týdne pro maximalizaci ochrany nás všech přizvali do školky profesionální zdravotníky k testování metodou RT-PCR.

RT-PCR test odhalí přítomnost viru v těle s téměř 100 % přesností již v inkubační fázi, tedy předtím, než se u nakaženého projeví příznaky.

Všichni budou mít výsledky testu  k dispozici nejpozději 48 hodin od provedení odběru.

Odběr probíhá naprosto šetrně a bezpečně z úst ze slin na štětičku (tzv. lízátko), ne výtěrem z nosu. První testování proběhne v pátek 28. 1. 2022 (poté každý další pátek do odvolání).

Výsledek testu bude doručen vždy nejpozději v neděli, testovanému/zákonnému zástupci přijde také do koncové aplikace (např. ocko/uzis, Tečka).

Test je plně hrazen z veřejného zdravotního pojištění.  (Všichni pojištěnci v ČR do dovršení věku 18 let mají aktuálně ze zdravotního pojištění zdarma nárok na 5x RT-PCR test v kalendářním měsíci.)

Prosíme vás o pár minut součinnosti pro vytvoření online přihlášky a souhlasu k testování. Vytvoření přihlášky a souhlasu je nezbytné a provede se pouze jednou – před prvním testováním.

NEZLETILÉHO PŘIHLASTE ONLINE ZDE: https://petonatestovani.cz/zs-a-ms-trebenice

Po odeslání přihlášky se vám do Vámi zadaného e-mailu vygeneruje předvyplněný souhlas k podpisu. Nemáte-li možnost tisku, poskytneme vám ve školce prázdné souhlasy. Vyplněný a podepsaný souhlas doručte nejpozději v pátek ráno do školky.  Prosíme o pečlivé a čitelné vyplnění – bez dodání souhlasu do školky nemůže být dítě testováno.

Organizaci testování zajišťuje PETONA CZECH s.r.o. ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními schválenými MZČR pro testování onemocnění Covid-19.  Pro více informací navštivte web: www.petonatestovani.cz.

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Děkuji za spolupráci

S pozdravem