Krokusy jsme se spolužáky z naší třídy sázeli na konci října u památníku obětí holocaustu v Třebenicích na Havlíčkově náměstí, abychom uctili jejich památku. Cibulky nám pro tento účel byly poslány až z Irska.

         Na tuto práci bylo potřeba několik desítek cibulek krokusů, rýč, hrabičky, konev s vodou, motyčka, šest kolíků, provázek, dvacet spolužáků a odborné vedení paní učitelky Patrovské.

         Rýčem jsme zryli půdu před pomníčkem o ploše asi metr čtvereční a hrabičkami ji prohrabali, abychom půdu nakypřili. Poté jsme si vyznačili pomocí kolíků a provázku „hvězdu Davidovu“. Hvězda Davidova se skládá ze dvou rovnostranných trojúhelníků položených na sebe tak, aby po tom, co se překryjí, vznikla pravidelná hvězda se šesti rovnostrannými trojúhelníky tvořícími cípy. Následně jsme po vnější straně Davidovy hvězdy zamáčkli cibulky krokusů do země. Cibulky musí být zasazeny v hloubce tří až čtyř centimetrů a vzdálené rovnoměrně asi pět centimetrů od sebe. V tuto chvíli už jsme jen hrabičkami uhladili zeminu a pomalu a opatrně jsme ji zalili vodou, abychom krokusy nevyplavili.

         Nebyla to složitá práce, jen jsme si museli dát pozor na přesné rozvržení Davidovy hvězdy. Jak nám šla práce od ruky, se můžete podívat ve fotogalerii.

 

Michal Wollenheit, 9. tř.

Poslední příspěvky