Dobrý den děti,

další týden uběhl a my pro vás máme další nápady, co dělat, když nemůžete za kamarády do školky.

Příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku a sluníčko opatrně nabírá na síle. Vyzkoušíme si tedy jeho sílu. Budeme čerpat ze známé knihy Václava Čtvrtka Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky, kterou čteme často ve školce před poledním odpočinkem.

 • Úkol č. 1:
  • Poproste rodiče, aby vám na počítači pustili pohádku Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko.
 • Úkol č. 2:
  • Poproste rodiče, aby si s vámi zahráli na zahradníky. Připravte si semínko, trochu zeminy a nějaký kalíšek nebo třeba misku nebo třeba vyfouklé prázdné vajíčko. Zasejte semínko, pravidelně ho zalévejte (můžete mu i zazpívat písničku jako Křemílek a Vochomůrka). A teď pozorujte, co se děje. Můžete to s rodiči i vyfotit a pochlubit se.
 • Úkol č. 3:
  • Obrázek sluníčka
  • Libovolnou technikou (jak se vám líbí) vytvořte obrázek sluníčka.
 • Úkol č. 4:
  • Seznámení s básničkou
  • Poproste rodiče, aby vám přečetli básničku o semínku.

Moc vás zdraví paní učitelky Oluška, Monča a Veronika.

PS: Koťátka, pokud byste se chtěla pochlubit, můžete své práce posílat na email adresu: richterova.veronika@gmail.com 

 

Poslední příspěvky