Do poslední chvíle nikdo nevěděl, jestli vše vyjde a bude dovoleno, ale i přes všechna opatření spojená s pandemií se naší škole povedlo v termínu 14. 2. – 19. 2. 2022 odcestovat na lyžařský kurz do Božího Daru.  Ubytovaní jsme byli v penzionu Pinokio. Sněhu bylo po celou dobu pobytu dostatek, a i přes občasnou nepřízeň počasí si ho všichni moc užili.

Uvítali nás svátečním obědem. Řízek s bramborem nikdo neodmítl. Po chvilce klidu jsme se vydali na běžky. Pro někoho to bylo první seznámení a sklouznutí na lyžích vůbec.

Druhý den dopoledne si instruktoři žáky rozřadili do družstev. Někteří se začali učit lyžařské oblouky, jiní své dovednosti zdokonalovali na sjezdovkách s lehkou i těžší obtížností. Večer patřil horské službě. Při zajímavé přednášce nás člen horské služby seznámil nejen s tím, jak se chovat na svahu, ale i jejich činností v zimě i v létě.

Ve čtvrtek 17. 2. jsme se probudili do velmi větrného dne. Kromě větru se střídaly i sněhové a deštivé přeháňky. Dopoledne jsme museli strávit na chalupě, ale ani odpoledne jsme se kvůli větru bohužel nemohli vydat na plánované běžky. Po poledním klidu se tedy žáci vydali ve skupinkách plnit božídarský kvíz.

Poslední dopoledne našeho pobytu bylo věnováno soutěži. Všichni již zkušeně zvládli sjet slalom a své síly v něm změřili začátečníci i pokročilí. Vítězové byli za své dovednosti oceněni diplomem a drobnými cenami.

Každý večer jsme se společně bavili při společenských hrách, po celou dobu pobytu panovala dobrá nálada a ze všech zúčastněných se stala přátelská parta.

 

Poslední příspěvky