INFORMACE PRO RODIČE - OTEVŘENÍ MŠ OD 12.4.2021

Vážení rodiče,

na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bude od pondělí 12. dubna 2021 umožněna osobní přítomnost dětí – předškoláků na vzdělávání v mateřské škole.

Osobní přítomnost dětí ve vzdělávání je možná při dodržení podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Podmínky jsou následující:

Do školy nevstupují děti, které pociťují nebo vykazují některé z těchto příznaků:

zvýšená tělesná teplota (>37°C), suchý kašel, dušnost, zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolest břicha, průjem), ztráta chuti a čichu, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, vážná rýma/ucpaný nos, bolest hlavy.

Děti si při vstupu do školy s využitím instalovaného automatického zásobníku desinfikují ruce. Pravidelně si ruce myjí a desinfikují připravenou desinfekcí také při pobytu v mateřské škole.

Děti nemusí mít po dobu pobytu v mateřské škole zakryté dýchací cesty (nos, ústa).

Dítě absolvuje v mateřské škole s frekvencí 2 x týdně (pondělí a čtvrtek) preventivní testování neinvazivním antigenním testem s tzv. samoodběrem z okraje nosu. Škola je vybavena antigenními testy od výrobce LEPU.

Děti se budou testovat v pondělí a ve čtvrtek po příchodu do mateřské školy (výjimku z testování mají děti, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci dle platných opatření a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního pozitivního PCR testu – tuto skutečnost je třeba škole doložit potvrzením lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře apod. v listinné nebo elektronické formě)

Pro děti z mateřské školy je umožněna asistence zákonného zástupce dítěte při provádění testu – k tomuto účelu budou v mateřské škole připraveny testovací místa, a to v hlavním vchodu do budovy mateřské školy. (Vážení rodiče, nezapomeňte počítat s dostatečnou časovou rezervou při přivádění dítěte do MŠ… provedení testu cca 5min, vyhodnocení testu 15min, převlekání v šatně, mytí rukou cca 15 – 20min).

Při testování dětí vám budou k dispozici paní učitelky, které vám případně poradí a pomohou.

Na tomto odkazu naleznete instruktážní video, které ukazuje průběh testu.

Na základě výsledků pondělního a čtvrtečního antigenního testu, budeme postupovat podle schémat obsažených v tomto  dokumentu (Pozor – postup při pozitivním testu v pondělí a pozitivním testu ve čtvrtek se liší!)

priloha_892478649_0_testovani_diagram

Děkuji za spolupráci

Veronika Fraňousová – vedoucí MŠ Třebenice

V případě dotazů volejte na tel:773000262

Hmyzí úkoly pro Berušky :)))

Milé děti,

připravili jsme si pro vás tentokrát hmyzí úkoly… Těšíme se na vaše fotky:)))

paní učitelka Dáša a Veronika

úkoly_pro_děti_hmyz

Velikonoční úkoly pro Berušky

Milé děti, připravily jsme si pro vás s paní učitelkou Dášou další úkoly a zábavné činnosti…tentokrát velikonoční… budeme se opět těšit na fotečky…

Krásné Velikonoce přeje dětem i rodičům paní učitelka Dáša a Veronika

úkoly_pro_děti_Velikonoce_2021

Aktivity pro Berušky - Vítání jara

Milé děti… posíláme vám s paní učitelkou Dášou další zábavné aktivity a činnosti. Budeme se těšit na vaše fotky. Veronika a Dáša z Berušek

morana_úkoly_pro_děti_2021

O semínku... úkoly a aktivity pro Berušky

Milé děti,

opět jsme si pro vás připravili několik aktivit a činností.

Pokud budete chtít, pošlete mi nějakou fotku z jarní procházky nebo fotku, jak pěstujete semínka, rostlinky, cibulku, odřezky mrkve nebo petržele…. budu se těšit :))) (beuch@centrum.cz)O semínku…2021

Older Entries »