Celý týden od 5. do 10. června strávili žáci obou tříd v krásném prostředí Českého Švýcarska. Byli jsme ubytováni v hotelu Lípa ve Vysoké Lípě a celý týden jsme poznávali blízké i vzdálenější okolí. Žáci si psali ve skupinách každý den deníky, kde zapisovali, co viděli a co se jim líbilo nebo nelíbilo.

DSC02861

Úryvky z deníků šesťáků:

5. 6. …Příroda je krásná a dobře se nám v ní dýchá… Došli jsme k děsivým schodům, kterých bylo 340. Když jsme po nich sešli, tak jsme zahlédli most, za kterým byla zřícenina Dolského mlýna, kde se natáčely pohádky Peklo s princeznou a Pyšná princezna…. Nazpátek jsme šli tou samou cestou. Opět jsme narazili na děsivé schody, bylo to ještě hrozivější než dolů.Bolely nás nohy a zítra to budeme muset podstoupit znovu…. (modrý tým)

… Dnešní den byl celkem fajn, až na ty dlouhý, namáhavý, vyčerpávající schody, ze kterých byli všichni velmi hodně unavení…. (žlutý tým 6. třída)

6. 6. ….Dnes jsme byli na loupežnickém hradě Šaunštejně, byli jsme tam s paní průvodkyní Štěpánkou. Byla moc hodná a chytrá, dozvěděli jsme se hodně věcí, hlavně o skalách, rostlinách a zvířatech. Připravila si pro nás i zábavnou hru poznej zvířecí stopu. Museli jsme lézt po žebřících, což bylo opravdu strašné, báli jsme se, že propadneme a skončíme v DSC02800nebi nebo pekle J…. (žlutý tým)

…Vidli jsme mnoho zajímavých rostlin, dokonce jsme ochutnali šťovík. Došli jsme k Dolskému mlýnu, kde jsme se dozvěděli, že mlynáři nebyli bohatí a že jejich děti se museli kupovat vlastnictví mlýna od rodičů…(červený tým)

7. 6. ….Dnes se nám nechtělo vůbec vstávat. Po snídani jsme jeli autobusem do Jetřichovic. Vydali jsme se na Mariininu vyhlídku. Bylo tam moc schodů. Na vyhlídku jsme se skoro nevešli… (zelený tým)

….Dále jsme došli k Rudolfovu kamenu. Paní učitelka nám řekla, že cesta nahoru je náročná a že nahoru mohou jen odvážlivci. Ale nakonec tam vyšplhali skoro všichni. Nahoře nebylo žádné zábradlí, ale zato krásný výhled. Když se všichni pokochali přírodou, opět jsme se vydali na cestu…. (modří)

….Dnešní výlet se nám určitě líbil, viděli jsme hodně přírodních zajímavostí… (žlutí)

8. 6. …. Jsme se vydali na cestu do neznáma s cílem nejistým. … Po jídle jsme vyrazili na lodičky. Cestou jsme viděli líbající se opice, skalní rodinu a připoutaného draka…

…Dnes jtrsme byli v Edmundově soutěsce, pluli jsme na lodičce a cestou nám průvodce vyprávěl, jak soutěska vznikla, jaké skalní útvary v ní jsou. Viděli jsme delfína, želvu, kuchařku, žabího prince, naštvanou gorilu a mnoho dalších krásných skalních útvarů…. Dneska to byl výlet do neznáma. Bylo to krásné překvapení, opět se nám to moc líbilo a zítra zase někam vyrazíme, škoda, že se nám to už krátí…. (žlutí)

9. 6. … Dneska jsme navštívili Pravčickou bránu, tedy jen první parta, druhá, ta línější, šla na hřiště a pak na Malou Pravčickou bránu… Cestou jsem se stavěli na Rysí stezce, kde jsem poznávali stromy, stopy zvířat, kůru stromů atd. (žlutí)

… poté jsme obě skupiny šly na Malou Pravčickou bránu. Všem se šlo blbě, protože všude byly kameny a kořeny… (červení)

….Ti, kteří nechtěli, se vypravili s paní učitelkou Kočišovou na Rysí stezku. Ti, co šli na Pravčickou bránu, dnes ušli okolo 21 km. Šli přes Gabrielinu stezku. Terén byl náročný, ale všichni to v pohodě zvládli. … Pak jsme společně došli na Malou Pravčickou bránu. Nahoru jsme museli vyjít přes zákeřné kořeny a po žebříku. Z rozhledny byl vidt i Růžák. Vraceli jsem se cestou přes Šaunštejn, ale nahoru jsme už nevylezli…. (modří)

 Žáci 6. třídy

Poslední příspěvky