V listopadu jsme začali proribírat pohádky. Byla to zábava.

Dělali jsme spoustu věcí, třeba jsme měli na lavicích knížky pohádek a hledali jsme autora a ilustrátora. S paní učitelkou jsme se pokusili dokreslovat pár postav z pohádek, abychom si vyzkoušeli, jak to mají ilustrátoři těžké. Přečetli jsme si několik pohádek, starých i moderních, a potom jsme hráli divadlo, ke kterému jsme potřebovali kostýmy, kulisy a hodně dalších věcí. Zahráli jsme si pohádky Sedmá hlava a Císařovy nové šaty. Také jsme si vyzkoušeli loutkové divadlo na pohádce Zapomenutý čert. Na dvě pohádky jsme se podívali jako na filmy – Zlatý kolovrat a Velká policejní pohádka. K pohádkovým bytostem jsme přidávali přirovnání. Museli jsme si namalovat obrázek pohádkové bytosti, kterou jsme potom popisovali. Měli jsme i dobrovolný domácí úkol, ve kterém jsme hádali pohádky podle obrázků. Také jsme si v hudební výchově pouštěli písničky a hádali jsme, z jaké pohádky jsou. Pak jsme si říkali, jaké jsou znaky pohádek. A to není všechno, dělali jsme ještě i skupinové práce atd.

Práce se nám líbily, hlavně u divadla jsme se hodně nasmáli.

Sára Helisová, Týna Hornáková, Markéta Suchá

Poslední příspěvky