12. června 2020 se ve  4. ročníku uskutečnila vyučovací hodina s názvem „Ryba na talíř“.
Projekt na podporu sladkovodní akvakultury s názvem RYBA NA TALÍŘ, organizuje Ministerstvo zemědělství a je financován Evropskou unií. Má za cíl zlepšení povědomí široké veřejnosti o pozitivech konzumace sladkovodních ryb. Projekt je zaměřen na prezentaci rybí kuchyně a poukazuje na to, že rybí maso je nejen chutné, ale především obsahuje lehce stravitelné bílkoviny, zdraví prospěšné tuky, minerály a vitamíny. 

Zapojením do tohoto projektu škola získala pracovní listy s kvízy pro výukovou hodinu na téma prospěšnosti konzumace sladkovodních ryb. Jako odměnu za úspěšnou účast v projektu pak žáci získali malé bločky s logem Ryba na talíř.

Jak žáci s výukovými materiály pracovali, se může podívat v naší fotogalerii na https://zstrebenice.rajce.idnes.cz/PROJEKT_RYBA_NA_TALIR_-_4._ROCNIK/

 

Poslední příspěvky