P1070845V sobotu 21. května 2016 ve 14.00 hodin se konala na budoucí školní zahradě brigáda rodičů a členů zapsaného spolku Český granát. Rodiče přivedli i děti z 1. stupně – malé pomocníky, kteří pomáhali s nakládáním drnů do kbelíků a stavebních koleček. Víc je ale bavilo zalévání. Nejvíc práce tu bylo pro tatínky: odvozili suť, drny a další nepořádek před školu, odkud si hromadu odpadu odvezou v pondělí zaměstnanci Městského úřadu v Třebenicích. Někteří také pokračovali v rytí pozemku, maminky pak rozbíjely a odnášely drny a vykopané kameny. Kromě rytí bylo potřeba také srovnat terénní nerovnosti. A pak už se konečně začalo budovat – tatínkové smontovali ohrazení vyvýšených záhonů z kulatiny a dovnitř umístili folii. Ke stromkům byly přidány opory z kůlů. Teď je pozemek připravený k navezení nové zeminy. To už je zase úkol pro velké kluky do pracovní výchovy.

Počasí nám přálo, práce šla od ruky, a tak jsme si slunečné odpoledne užili. Nechyběla ani káva a malé občerstvení pro všechny zúčastněné, kterým tímto velmi děkujeme.

Poslední příspěvky