Učivo vlastivědy ve čtvrtém ročníku je velice pestré a zajímavé. Zpočátku se žáci učí o všeobecných pojmech ČR, které jsou sice trošku nudné, ale protože jsme Češi, měli bychom mít přehled o krajích a jejich krajských městech. Pak nastává zábavnější část – učivo o jednotlivých krajích. Dozvídají se o jejich povrchu, vodstvu, hospodářství, zemědělství, kulturních památkách a zajímavostech. A aby si to žáci lépe zapamatovali, vytvořili skupiny, které zpracovávaly plakáty s poznatky o jednotlivých krajích. Na každém plakátu byla mapa ČR v 3D provedení. Okolo ní žáci nalepili, nakreslili a napsali informace k danému kraji. Práce žáky bavila a jejich snažení si nejprve mohli prohlédnout ostatní žáci a učitelé v budově 1. stupně ZŠ, pak také ostatní obyvatelé Třebenic v galerii na MÚ. Na tuto výstavu žáci zpracovali zase v rámci výuky ČJ pozvánky a roznesli je po místních obchodech s prosbou o umístění ve výlohách obchodů. Tímto jim chceme poděkovat za ochotu a vstřícnost. Doufáme, že se všem výstava líbila. Nyní již žáci pracují na jiném projektu – výroba pravěkých zbraní.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Mgr. Iva Dragounová

Poslední příspěvky