Procházka zimní krajinou za krmením zvířátek je oblíbenou činností nejmladších žáků naší základní školy. Nedávno napadl sníh, a tak se prvňáčci a druháci vydali zasněženými cestami, aby přilepšili srnkám, muflonům, zajícům a ptáčkům. Každý nesl ve svém batohu mrkev, jablko, semínka nebo lojové koule. Těšili jsme se, že také nějaké zvíře zahlédneme.

Děti z 1.A se moc těšily, až půjdou krmit lesní zvířátka. Připravily si svačinku, baťůžky a krmení pro zvířátka. Než se vydaly na cestu, vyplnily ve třídě pracovní listy s určováním druhů stop ve sněhu. Jakmile jsme byli připravení, vyrazili jsme směr Košťálov. Prošli jsme městem, kolem starého nádraží a šplhali do kopce kolem zahrádek. Cestou děti našly stopy pejsků a kočiček, výš už to byly stopy zajíců. V jedné zahrádce jsme potkali i lamy. Brzy jsme dorazili do lesa a tam už se objevily i stopy od srnek. Naším cílem byl krmelec, kam bychom mohli nasypat jablíčka a mrkvičky. To se nám povedlo a pak už zbývalo jen pěknou procházkou dojít zpátky ke škole.

Děti z 1. B vyrazily pod Košťálov, kolem Ledviňáku k lesu a zpět. Pozorovaly stopy srnek, divokých prasat, zajíců, bažantů, koček a psů. U jedné stopy diskutovaly, jestli to není „medvědí stopa“. Jeden žák správně řekl, že u nás medvědi nejsou. Po cestě jsme si všichni užili sníh, koulování a klouzání.

Děti z 2. A se vydaly na Kozí horky. Tam v zahradě u Hartmanů nasypaly do krmítek ptáčkům. Když se schovaly za boudu, tak na krmítka přiletělo hejno sýkorek. Ovoce a zeleninu položily pod strom, kam chodí pravidelně srnky a zajíci. Pak jsme s nadšením vystoupali na obě Kozí horky a rozhlédli se po kraji. Děti řádily ve sněhu a radostně povykovaly. Přesto jsme pozorovali sýkorky na krmítku a na poli jsme zahlédli stádečko srnek. Do školy jsme se vrátili vydovádění a spokojení.

Třída 2. B se ve středu 27. 1. vypravila obdarovat zvířátka v přírodě spoustou dobrot. Naše cesta vedla kolem potoka až k posedu. Děti po cestě ozdobily stromy a keře lojovými koulemi pro ptáčky. Ostatním zvířátkům ponechaly jablíčka, mrkvičky a další zeleninu, která je pro zvířátka vhodná.

Mgr. Eva Vápeníková, Mgr. Petra Trégnerová, Mgr. Věra Zajptová, Mgr. Eliška Žaloudková

Poslední příspěvky