V termínu od 13. 9. do 17. 9. 2021 se 60 žáků prvního stupně , konkrétně ze tříd 2.B, 3.B, 4.A a 4.B, zúčastnilo školy v přírodě v penzionu Kamzík v obci Studený nedaleko České Kamenice. Počasí nám téměř celý týden přálo, a tak jsme si pobyt opravdu užili. Každý den, za každou splněnou zábavu nebo soutěž byla sladká odměna v podobě lízátek, bonbónů, sušenky anebo oplatky.

První den, ihned po příjezdu, jsme se vydali prozkoumat okolí. Zdejší příroda je nádherná, potok, spousta lesů a pastviny. V jednom z nedalekých lesů žáci postavili domečky pro zvířátka. Další den ráno nás z postelí vyhnala písnička a nový den začal rozcvičkou. Po vydatné snídani, která byla vždy formou švédských stolů, jsme si nakreslili trička a v nich se pak odpoledne vydali na procházku lesem. Protože bylo teplo a naše nohy byly unavené, museli jsme jim dopřát úlevu a po návratu jsme je ponořili do vody v bazénu u penzionu. Do postelí jsme večer uléhali s hlavou plnou zážitků a těšením se na další den. Ve středu dopoledne jsme si v lese zahráli „fáborkovanou“. Rozdělili jsme se do dvou skupin a starší žáci pro ty mladší připravili trasu s úkoly. Odměnou pro všechny byl poklad v podobě háčkovaných mimoňů od jedné z maminek. Po obědě a poledním klidu následovala svačinka a pěší výlet do Chřibské na nákupy. Cesta vedla po turistické zelené značce přes lesy a louky až do vesnice. Po cestě a ve vsi jsme obdivovali lesní rostliny a zvířátka, malebné chaloupky, čistou vodu v místním potoce i stádo pasoucích se krav. Někteří večer z okna jídelny ještě zahlédli srnky a jelena. Další den ráno venku pršelo, rozcvička tedy nebyla a mohli jsme si malinko přispat. Naštěstí krátce po snídani déšť ustal a podle plánu mohlo začít soutěžní sportovní dopoledne. Hned první den na nás v lese vykoukl bunkr a stále nám leželo v hlavě, jak to asi vypadá uvnitř, a tak jsme se ho odpoledne vydali s baterkami a „čelovkami“ prozkoumat. Uvnitř byl kromě pavučin i netopýr. Před večeří nám zbyla ještě spoustu času pořádně si užít maškarní rej. Děti měly opravdu nádherné masky. Probuzení do posledního dne bylo opět malinko deštivé, ale to nám už naše plány nijak nenarušovalo. Po snídani jsme si zabalili všechny své věci a těšili se na odjezd. Následovalo poslední dopoledne našeho pobytu, které bylo úplným rájem na odměny. Čekalo nás totiž vyhodnocení sportovního dopoledne, celotýdenního úklidu pokojů, odměna za krásné masky a v neposlední řadě se odměňovalo i za chování v době celého pobytu. Rozdávaly se medaile, věcné ceny i sladkosti. Opravdu všichni něco dostali. Někdo toho měl více, někdo méně, záleželo na zásluhách.

To hlavní, co jsme si z pobytu na čerstvém vzduchu odvezli, byla ale určitě spoustu zážitků se spolužáky a s kamarády z ostatních tříd.

Fotografie z celého pobytu najdete na stránkách školy https://zstrebenice.rajce.idnes.cz/Ozdravny_pobyt-_Kamzik-_13.9.-17.9.2021/

 

Poslední příspěvky