Ve čtvrtek 14. 6. 2018 jsme pozvali žáky, učitele, pana ředitele, paní místostarostku Evu Hajnou, pana Fejfárka ze Střediska ekologické výchovy Sever z Litoměřic a třebenické občany na slavnostní otevření venkovní posilovny v ulici Bezručova (u dětského hřiště), abychom tím ukončili náš projekt „Cvičme venku pro zdraví a radost“.

Každý z žáků naší třídy se na projektu nějakým způsobem podílel. Začali jsme společným plánováním a vytvářením pocitových map. Nápady jsme diskutovali s paní starostkou a místostarostkou. Potřebovali jsme jejich podporu a souhlas. Té se nám naštěstí dostalo, a tak jsme mohli svůj projekt uskutečnit. Na internetu jsme společně vybírali stroje na cvičení, uspořádali jsme anketu mezi žáky na II. stupni, vyhledali jsme dodavatelské firmy. Cvičební zařízení nakonec dodala firma Colmex. Stroje musely být zabudovány odborně, ale i my jsme se chtěli podílet na posilovně nějakou fyzickou prací. Takže děkujeme Vaškovi a Vojtovi za to, že instalovali provozní řád hřiště. Děkujeme také panu školníkovi, který jim s tím pomáhal a doplnil provozní řád o informaci, že je to naše dílo. Celý náš projekt pak zástupkyně naší třídy Verča, Terka a Ička představily na závěrečném setkání zapojených škol v Praze.

Vše se nám povedlo společným úsilím zdárně dokončit. Za to děkujeme i paní místostarostce Evě Hajné. Město nás totiž podpořilo nejen svým souhlasem, ale i finančně. Proto tu stroje mohou být hned čtyři. Za pomoc a podporu děkujeme i panu řediteli. A panu Miloši Fejfárkovi ze Střediska ekologické výchovy děkujeme za to, že nám ukázal jak správně plánovat a provázel nás celým projektem.

Posilovnu jsme budovali hlavně pro nás, náctileté, ale doufáme, že ji budou co nejvíc využívat lidé všech věkových kategorií.

A co jsme měli na programu?

Alyssa a Terka K.: Postavily jsme bránu a ozdobily ji květinami. Doprostřed jsme uvázaly stuhu – pásku, aby ji paní místostarostka mohla slavnostně přestřihnout.

Fanda: Na začátku jsem měl proslov, abych všechny účastníky seznámil s naším projektem. Donesl jsem reprák a stopoval jsem hudbu, když jsme hráli hru. Děti si měly po stopnutí hry stoupnout na připravený kobereček. Na koho koberec nezbyl, vypadl. Honza odebíral koberečky.

Adam: Četl jsem info o stroji s názvem „Elipsovité zařízení“. Tomáš přitom předváděl cvičení na tomto stroji.

Kryštof a Kuba: Měli jsme na starost představit ostatním cvičení na rotopedu. Bylo to dobrý.

Pavel a Honza: Představili jsme stroj jménem „Jezdec“. Celkem jsme si to užili, jak na nás všichni upřeli zrak.

Vojta a Vašek: Náš zážitek byl skvělý, zábavný. Uváděli jsme posilovací stroj „Chodec“. Vojta četl a Vašek cvičil.

Káťa a Ája: Stály jsme u občerstvení. Rozdávaly jsme pití a staraly se o jídlo – muffiny a jednohubky. Myslím si, že se nám uvítací den celkově povedl.

Terka Č. a Ička: Já a Ička jsme byly u soutěže, kde děti skládaly puzzle. Obrázky byly rozstříhané a děti byly moc šikovné. Za složení obrázku jsme jim daly sladkou odměnu. Děti se k nám jenom hrnuly.

Verča a Marťa: Měly jsme na starost soutěž s předměty schovanými v sáčku. Kdo poslepu našel a vytáhl určený předmět, tomu jsme daly odměnu – třeba lízátka, tužky a balónky.

Pavel a Adam: Naše soutěž měla název „Lžičkovaná“. Cílem této hry je dojít k ceduli a zpátky s pingpongovým míčkem na lžíci. Nejdřív nikdo soutěžit nechtěl, ale potom se soutěžící objevili a rozdali jsme všechny odměny.

Venkovní posilovna vznikla zapojením žáků 8. ročníku Základní školy a mateřské školy Třebenice do programu Střediska ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. podpořeného z programu Erasmus+ s názvem „MLÁDEŽ PRO UDRŽITELNÝ ŽIVOT“. Na realizaci projektu se podílelo Město Třebenice.

IMG_0074 (1)

IMG_0023

Poslední příspěvky