Strašidlo Filip

Z mnoha strašidel, které znám, je Filip jedno z nejstrašnějších strašidel. Jistě se s ním každý 01z nás setkal a jestli ne, tak se to může stát třeba dnes. Filip bydlí v dětských pokojích, a proto se objevuje v místech, kde děti zlobí. Když má rodina nějaké zvíře, tak se tam moc neobjevuje, protože těch se bojí. Lidí se však nebojí a dovede je pořádně vystrašit. Někdy lidem z jeho strašení naskočí „husí kůže‘‘.

Když se mne někdo zeptá, jak strašidlo Filip vypadá, tak odpovím: „Ani se raději neptejte.“ Je vysoký asi 50 cm. Filip má krvavé oči a velmi špičaté uši. Z pusy mu vyčnívají dva velké špičaté zuby, které jsou na konci krvavé. Filip má jemně zelenou pleť, která je pokrytá chlupy. Na sobě nosí dlouhý černý plášť, na kterém má krvavé skvrny. Filip má na rukou velké prsty.

Nejhorší je, když Filip začne opravdu strašit. Přiznám se, že „člověku přechází mráz po zádech“. Skáče ze strany na stranu, točí se dokola, až se mu z toho točí hlava. Občas píská jako myš a to se nedá poslouchat. Jindy zase poskakuje na jednom místě. Když ho to přestane bavit, tak se někam schová a nikdo neví kam. O strašidle se dá říci, že je to taková „liška podšitá“. Pravda také je, že strašidlo nikomu neubližuje, jenom postraší. Jednou chtěl někomu ublížit a nevyplatilo se mu to, protože se říká, že „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“.

Takže ten, kdo nezlobí a neprovádí různé voloviny, tak se Filipa bát nemusí. Ale kdo z nás občas nezlobí?

Pavel Fraňous

Keron Srtina

Popisuji strašidlo, které se jmenuje Keron Srtina a žije ve02 strašidelném a zapovězeném lese.

Keron je přízrak z děsivého lesa. Jeho tělo je vypracované a zajímavě zvláštní. Obličej má obrostlý srstí, ale jeho oči přes chlupy prosvítají, jelikož jsou svítivě žluté a září na dálku. Kerenova ústa se často strašidelně usmívají, nebo zubí. Z vlasů, které mu trčí, jsou vidět krásné zatočené rohy. Půlku jeho těla pokrývá hnědá hustá srst, druhá půlka malinké kouzelně zelené šupinky. Aby se kvůli ocasu nemusel pořád plazit jako had, má také svá křídla, která miluje. Strašák je vysoký jako topol a silný jako býk.

Keron je bytost, která se spíše drží stranou, i když velice rád někoho straší. Bývá skromný, cílevědomý, zdvořilý, někdy ale i škodolibý.

Mého strašidla se lidé velice bojí, protože netuší, z čeho všeho se skládá a co je vlastně zač. Netuší ale, že kdyby ho více poznali, byli by super kamarádi.

 Naty Brůnová

Poslední příspěvky