TŘEBENICE – Vánoce jsou hnedle za dveřmi a i Třebenští se na ně řádně připravují. Proto i letos proběhl 29. 11. 2014 každoroční vánoční jarmark.

Jako každý rok se na Paříkově náměstí sešli téměř všichni obyvatelé Třebenic a přilehlého okolí, aby si vychutnali představení účinkujících, nakoupili si u stánků nebo jen povídali se svými přáteli. ,,Ze začátku to byl blázinec. Bála jsem se, jestli přijde dost návštěvníků, ale jak jsem přišla na podium a viděla jsem ten dav, tak jsem se uklidnila, protože přišlo spoustu návštěvníků,“ sdělila Martina Patrovská, starostka Třebenic.

Tento rok na jarmarku vystupovala Mateřská škola Třebenice, Třebenické ženy, Základní škola Třebenice a Dětstký domov Dlažkovice, který nejen zazpíval, ale nakonec předvedl i taneční představení. Na místě bylo připraveno 21 stánků, mezi které se řadily stánky různých institucích – Mozaika, Pampelišky Podsedice, kroužek Včelaři a další. Ovšem objevily se i stánky jednotlivců – pan Nosovský, paní Mrvíkova a mnoho dalších. ,,Na vánočním jarmarku jsme nabízeli především výrobky našich žáků z hodin výtvarné výchovy, pracovní výchovy nebo zájmových kroužků. Množství pěkných věcí vzešlo také z pátečního projektu vánočních dílen na prvním stupni, kdy do školy přišli zájemci z řad rodičů našich žáků a spolu s dětmi vyráběli vánoční dekorace. Právě o dekorativní výrobky byl na jarmarku největší zájem,“ pověděl Stanislav Novák, ředitel školy.

jarmarkautorka fotografie: Aneta Pfeiferová

A protože se blíží i Mikuláš, tak ani nechyběli andělé a čerti, kteří společně s Mikulášem pobíhali po náměstí, kde čerti strašili děti a andělé s Mikulášem je zas obdarovávali sladkostmi. Specialitou celého jarmarku byl živý betlém, který přichystal a na místě i ztvárnil spolek Třebenická Sluníčka.

autor: Michal Zázvorka

Poslední příspěvky