V letošním školním roce se žáci naší školy již tradičně zapojili do Tříkrálové sbírky, kterou v Třebenicích pořádá Diecézní charita Litoměřice. V pondělí 7. ledna 2019 se po budovách školy a do ulic města rozběhly čtyři trojice koledníků, aby všem přinesli radost a popřáli zdraví a štěstí po celý rok. Lidé jim pak mohli přispět dobrovolným darem do zapečetěných pokladniček.  Finanční příspěvky pomohou nemocným či postiženým lidem, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným. Diecézní charita již několik let poskytuje podporu i žákům naší školy. Koledníci jako poděkování za příspěvek rozdávali cukříky, kalendáříky a na dveře křídou psali požehnání K†M†B†2019. Všude se setkali s vlídným přijetím a ochotou pomoci dobré věci. Někteří lidé dokonce obdarovali naše koledníky sladkou odměnou. Diecézní charita Litoměřice pak pro své koledníky připravila v litoměřické Kalich aréně odpolední bruslení zdarma.

Výtěžek Tříkrálové sbírky v Třebenicích byl rekordních 10 963 Kč. Děkujeme všem, kteří dětem do kasiček přispěli.

Naši žáci se i letos zapojili do soutěže o nejhezčí tříkrálovou korunu. Do soutěže jsme odeslali 16 krásně vyzdobených korunek – jedna byla hezčí a originálnější než druhá. Děti za ně dostaly sladkou odměnu. Potěšilo nás, že nejkrásnější tříkrálová koruna byla tentokrát z Třebenic. V soutěži mezi všemi zapojenými školami zvítězila Kája Vaňková z 1. A, získala diplom za 1. místo a dárkovou tašku. Gratulujeme.

Více informací na:

https://dchltm.cz/trikralova-birka/trikralova-sbirka-2019/

IMG_0023 P1270020 TRIKRALOVA KORUNA

Poslední příspěvky