V sobotu 11. 1. 2020 se na sále městského úřadu v Třebenicích uskutečnil turnaj o Pohár města Třebenice ve stolním hokeji – šprtci. Turnaj se započítával do Českého poháru jednotlivců 2020 a Žákovské tour 2020. Ke hracím stolům se postavilo celkem 34 hráčů z řad dětí i dospělých, reprezentovali jednak domácí tým Ksh Draci Třebenice, ale také šprtcové kluby z Mostu a Litvínova. Celkovým vítězem se stal úřadující mistr ČR v žákovské kategorii Jan Matuščín z Mostu, který se o zlato utkal v posledním zápase s domácím Petrem Peterkou. Petr Peterka podal na turnaji velmi pěkný výkon a prohra s mistrem republiky pro něj nebyla ostudou, naopak mu přinesla cenné zkušenosti. Konečné čtvrté místo je příslibem pro nominaci na mistrovství ČR. Dobré výkony podali i další hráči domácího klubu – 12. místo obsadil Ondra Náhlovský, Vláďa Kima obsadil 17. místo, hned za ním se umístil Jan Svoboda. 20. skončil René Pospíšil, 21. Štěpán Buřt a 22. Jirka Peterka. Příčky mezi 25. až 28. místem obsadili Tomáš Rukavička, Jakub Gončar, Jirka Pecánek a Dan Hulzer. Startovní peleton uzavřeli Vojta Futera, Patrik Somol a Oldřich Černý. Všichni domácí hráči získali na tomto turnaji spoustu cenných zkušeností, které budou chtít zúročit na dalších turnajích.

 

Mgr. Ivo Černý

vedoucí KSH Draci Třebenice

2020-01-11 Pohár města Třebenice

Poslední příspěvky