V noci z pátku na sobotu došlo na pozemku mateřské školy k velmi smutné události. Svým nepochopitelným jednáním tam své zvrácené potřeby uspokojoval vandal.
DSCN17001

Zhruba kolem půlnoci si lidé ze sousedních domů všimli postavy muže, který se pokoušel demolovat pirátskou loď, na které v průběhu celého minulého týdne pracovaly děti a paní učitelky mateřské školy. Tento člověk svou energii věnoval tomu, že vytahal ze země kůly, na nichž byla napnuta plachta tvořící tělo lodi. Kůly, jejichž vytažení bylo nad jeho síly, dokonce polámal.

Počínáním vandala nevznikla naší škole vysoká hmotná škoda. Nepochopitelným způsobem ovšem znevážil a znehodnotil úžasnou práci všech dětí a paní učitelek. Nejsmutnější na celé věcIMG_20160625_172740i je pak především to, že vandalem je s vysokou pravděpodobností třebenický občan.

O motivech vedoucích k ničení projektu věnovanému dětem se můžeme jen dohadovat. Pokud by to snad měly být výhrady k fungování a práci školy, byl bych mnohem raději, kdyby vandal zvolil civilizovaný způsob řešení, překonal svou malost a navštívil mě v kanceláři. Záležitost jsme předali k dalšímu řešení policii.

Stanislav Novák, ředitel školy

Poslední příspěvky