Poslední školní den v roce 2018 se sešly děti druhého stupně na schodišti školy, aby si společně s doprovodem kláves p. uč. Bělochové zazpívaly vánoční koledy. Přidaly se k nim i děti z pátých tříd.

IMG_0005Začaly vánočnípísní Šťastné a veselé z pohádky Zimní víla, potom následovaly koledy Rolničky, Narodil se Kristus Pán a nakonec zazněla Půjdem spolu do Betléma. Všichni se pustili do zpěvu s vervou a chutí. První píseň se dětem opravdu povedla. Při druhé využily rolničky, triangly a někteří dokonce i klíče – zkrátka vše, co cinkalo. Díky nadšení ze společného zpěvu utekli zpěváci svému doprovodu, takže jsme píseň museli začít znovu. Za výrazné pomoci p. uč. Vašašové, která koledu oddirigovala, se vše nakonec vydařilo. Poslední dvě koledy už byly zazpívány bez problémů a dětem se společný zpěv natolik líbil, že se některým z nich ani nechtělo zpátky do tříd.

Jedinou věcí, která trochu kazila dojem ze zpívání, bylo ustavičné žvanění dětí mezi koledami. To bychom měli v příštích letech odstranit. Doufáme totiž, že jsme tímto založili novou tradici společného zpívání koled na schodech školy.

Na naše zpěváčky se můžete podívat i ve fotogalerii školy.

Poslední příspěvky