Třebenické džemování mělo úspěch

 

V srpnu 2015 odcestovaly malé skleničky meruňkového džemu, který vyrobila parta nadšenců spolu se sdružením Mozaika, do Milána jako propagační suvenýr Ústeckého kraje. Ochutnávali zahraniční novináři i návštěvníci Expa 2015. Ochutnávali i zástupci kraje, kterým jsme samozřejmě dali pár skleniček navíc. Všem chutnalo. A tak následuje příjemná zpráva. Další várka suvenýrových skleniček je Ústeckým krajem objednána na veletrh cestovního ruchu v Drážďanech na leden 2016.

 

Džemuje tentokrát třebenická mateřská školka, a to v listopadu. Vaří se z různých druhů ovoce a budeme muset vybrat mrazáky. Ale pořád je naším cílem dát vědět o Třebenicku – jsme součástí Zahrady Čech, máme úžasné ovoce a můžeme pokračovat v tradici: vždyť kolik z Třebeničáků pracovalo ve Frutě, zpracovávalo ovoce. Kolik Třebeničáků má záhumenky a zásobuje rodinu a známé úžasným ovocem, džemy, kompoty, likéry…….. ještě to umíme, ještě se máme kde poradit.

 

Sdružení Mozaika za vydělané peníze uspořádalo pro dětské účastníky zájezd do Mirákula, což je zábavně-naučný park v Milovicích nad Labem.

 

Finance za listopadové džemování zůstanou mateřské školce Třebenice.

 

Martina Patrovská – starostka města Třebenice

vareni marmelad 2015

Poslední příspěvky