Dne 18. 6. 2019 se třídy 4. A, 5. A a 5. B vydaly na školní výlet do iQLANDIE v Liberci. Výlet se vydařil, protože na tomto místě si každý mohl najít cokoliv, co ho zajímá. Nejvíce nás zaujala vědecká show, ve které lektor předváděl napínavé pokusy s chemickými látkami takovým způsobem, že si děti odnesly nezapomenutelný zážitek. Celá budova skrývala různá zajímavá zákoutí- děti bloudily v zrcadlovém bludišti, zkoumaly obrovské srdce, předpovídaly v televizi počasí, vyráběly obří bubliny a blesky, zdolávaly simulovanou vichřici, prohledávaly vnitřek pračky a svět ve tmě. Zkoušely, jak fungují různé přístroje, např. hlukoměr, simulátor zemětřesení a měřič tepu srdce. Kdo se unavil, mohl se osvěžit ve vodním světě nebo relaxovat při stavbě Lega. Jedinou nevýhodou byly dlouhé fronty na občerstvení, ale naštěstí jsme byli vybaveni svačinami od maminek. Všechny expozice byly poutavé a zajímavé a jsme rádi, že jsme iQLANDII navštívili.

20190618_131457

Poslední příspěvky