Ve čtvrtek 24.6.2021 se naše třídy vydaly na školní výlet. Cílem byla přírodní rezervace Peklo v Zahrádkách u České Lípy. S napětím jsme ráno vstali a podívali se na oblohu. V noci totiž pršelo a my jsme měli strach, jak to bude vypadat s počasím. Měli jsme štěstí, protože se mraky protrhaly a vysvitlo i slunce, které nás příjemně hřálo.

Sraz jsme měli na autobusové zastávce, odkud jsme přejeli do Lovosic a vlakem jsme dojeli do Zahrádek. Po vystoupení na zastávce nás čekala značená turistická cesta údolím Robečského potoka, který se vine celým Peklem. Cestou jsme pozorovali faunu i flóru, přecházeli dřevěné chodníčky v místech, kde byla mokřina, šplhali po skalách, kterými je údolí protkané. Ušli jsme asi šest kilometrů a těšili jsme se na návrat do Zahrádek, kde bylo slíbené občerstvení a návštěva dětského hřiště s různými průlezkami a atrakcemi. Součástí parku byla i naučná stezka s otázkami, které se týkaly zdejší přírody.

Když jsme si odpočnuli, vydali jsme se do infocentra, kde jsme chtěli zakoupit turistické známky a vizitky. K našemu zklamání funguje toto centrum pouze v pondělí a ve středu. Bohužel nás zklamala i zdejší cukrárna, která byla rovněž zavřená. Nakonec jsme tedy navštívili obchod se smíšeným zbožím, kde si děti konečně mohly utratit kapesné a koupit si, co chtěly.

Všichni jsme byli unavení, ale spokojeně jsme došli na nádraží a dojeli zpátky do Třebenic.

Romana Burešová, Veronika Štorová

Poslední příspěvky