Dne 20. června 2018 jsme vyrazili na výlet do Prahy. Vypravili jsme se společně s devátou třídou navštívit výstavu světových mumií, hradiště a pevnost Vyšehrad. Náš výlet začal srazem u vlakového nádraží v Lovosicích. Cesta vlakem byla vcelku poklidná a veselá.DSC09779Když jsme došli z vlaku k Výstavišti, chvíli jsme hledali vchod, protože okolí vstupu se opravuje. Hned jsme byli seznámeni s pravidly výstavy a byly nám rozdány jakési ovladače, které nám po stisknutí čísla vyprávěly o daném objektu. Výstava mumií byla velice zajímavá, i když některým z nás bylo kapku nevolno. Dozvěděli jsme se spoustu informací, třeba to, že někteří mniši se dokázali sami mumifikovat tím, že přestali jíst a pít a kvůli tomu se jejich tělo doslova vysušilo. Viděli jsme například i mumifikované srdce, nohu a zbytky jiných častí těla. K vidění byla také mumifikovaná kočka či pták nebo pozůstatky nádob a korálků.

Po prohlédnutí všech objektů naše prohlídka Prahy pokračovala směrem k metru. Zde jsme si zakoupili jízdenky a zahájili tak cestu    k Vyšehradu. Při cestě nám paní učitelka Bělochová ukazovala například krásný výhled na město, školu pro postižené děti, které se zde učí manuálním pracím nebo také opevnění Vyšehradu. Ten je obklopen nádherným parkem s mnoha stromy, je tam poklidná atmosféra. Na Vyšehradském hřbitově jsme si prohlédli hroby významných českých osobností, např. hrob Jana Nerudy, Waldemara Matušky nebo Václava Havla.

Naše cesta pokračovala samozřejmě do KFC, McDonaldʼs nebo do Starbucksu. Po naplnění našich hladových bříšek jsme se přesunuli k nádraží. Cesta zpět utekla velmi rychle, všichni byli plní dojmů, sluníčko krásně svítilo celý den a měli jsme dobrou náladu.

Byl to krásný výlet, na kterém jsem poznala spousty zajímavých míst.

K. Vaňková, 8. třída

Poslední příspěvky