Úvod > Základní škola > Aktuality > Taktické cvičení HZS

Taktické cvičení HZS

Datum konání:
1.6.2023

Ve čtvrtek 1. června proběhlo ve škole plánované taktické cvičení jednotek požární ochrany HZS stanice Lovosice ve spolupráci s JSDH Třebenice a JSDH Klapý. V rámci cvičení došlo k simulaci požáru v 2. nadzemním podlaží budovy 1. stupně ve skladu učebnic. Všichni žáci a zaměstnanci se dokázali velmi rychle z budovy evakuovat v souladu s vnitřními předpisy školy - evakuace budovy 1. stupně a přilehlé budovy školní družiny byla hotova za 1minutu a 30 sekund od vyhlášení požárního poplachu.

Pak už jsme jen čekali několik málo minut na příjezd hasičů. Po jejich příjezdu došlo v souladu s připraveným scénářem cvičení k nahlášení 2 neevakuovaných dospělých osob veliteli zásahu, který na základě této informace nařídil průzkum budov. Hasiči pak provedli vedle lokalizace a "uhašení" požáru také úspěšné dohledání těchto osob.

Po ukončení zásahu došlo ke krátkému vyhodnocení ze strany všech účastníků a poté s námi všechny 3 hasičské jednotky ještě zůstaly, jejich členové předvedli žákům své vybavení a techniku a odpovídali na všechny jejich otázky.