Úvod > Základní škola > Žákovský parlament > Aktuální informace žákovského parlamentu > Výsledky voleb do žákovského parlamentu

Výsledky voleb do žákovského parlamentu

Datum konání:
15.1.2024

15. ledna 2024 proběhly na naší škole volby do žákovského parlamentu. Tato událost představuje jedinečnou příležitost pro naše žáky vyjádřit své názory a zapojit se do demokratického procesu ve školním prostředí.

Voliči byli žáci od 3. do 9. tříd, kteří měli možnost zvolit dva zástupce ze své třídy, kteří je budou reprezentovat v žákovském parlamentu. Tato příležitost je zároveň skvělou cestou k aktivnímu zapojení se do školního života a přispění k formování prostředí, ve kterém se vzdělávají.

Cílem žákovského parlamentu je poskytnout platformu, kde mohou žáci vyjádřit své názory, přinášet návrhy na zlepšení školního prostředí a spolurozhodovat o otázkách, které se jich přímo týkají. Je to prostor pro diskuzi, spolupráci a demokratické rozhodování, který nám pomáhá budovat harmonické a respektující prostředí pro všechny.

Na hladký průběh voleb dohlížela volební komise, která se skládala z jednoho zástupce žáků z každého ročníku od 3. do 9. třídy. Každý z těchto zástupců se postaral o to, aby se volební proces zdařil bez problémů a aby byla zajištěna transparentnost a spravedlnost. Jejich nasazení a ochota byly skutečně vynikající a bez nich by se tato událost nemohla tak úspěšně uskutečnit. Díky nim jsme mohli mít úspěšné volby!

Členové žákovského parlamentu pro školní rok 2023/2024:

3. ročník: Nella Holovčák, Ondřej Jaroš

4.A: Lucie Kraftová